Ako nainštalovať Apple CarPlay? NÁVOD

Používanie mobilného telefónu a vedenie motorového vozidla nejdú dokopy, Nie len že je to nebezpečné ale zakazuje to aj zákon. Pokiaľ ale očakávate dôležitý hovor alebo potrebujete navigáciu, ktorú máte v telefóne nemusíte sa obmedzovať. S Apple CarPlay môžete prepojiť telefón s automobilom.

Ak ste začali rozmýšľať ako dostať Apple CarPlay do Mercedesu, alebo či Mazda a Apple CarPlay idú dokopy prezrite si zoznam automobilov, ktoré Apple Car Play podporujú. Pokiaľ váš automobil v zozname nebude pridať CarPlay do neho svojpomocne sa vám určite nepodarí.

 

Čo je Apple Carplay

Systém CarPlay vám umožní používať iPhone v aute bez toho aby ste museli telefón chytiť do ruky. Aby ste mohli svoj telefón prepojiť s automobilom potrebujete aplikáciu Apple CarPlay. Kliknutím na Apple CarPlay download a prepojením mobilu s autom sa vám rozhranie mobilného telefónu zobrazí v systéme auta.

Chcete vedieť ako dostať CarPlay do auta? Dôležité je aby auto podporovalo Apple CarPlay a váš iPhone mal iOS 7. Pokiaľ tieto dve podmienky spĺňate môžete sa pustiť do prepájania. Ako prvé si stiahnite aplikáciu Apple CarPlay do mobilu. Ako dostať CarPlay do iPhone už viete. Ako auto a telefón prepojiť?

 

Ako nainštalovať Apple CarPlay

Nainštalovať Apple CarPlay nie je náročné.

  • Naštartujte auto
  • Uistite sa, že funkcia Siri je zapnutá
  • Pripojte k autu iPhone

Apple CarPlay ako prepojiť? Vybrať si môžete z niekoľkých možností. Spôsob pripojenie závisí hlavne od toho čo podporuje váš automobil.

  • USB kábel. Zapojte iPhone do USB portu v aute. Port by mal byť označený ikonou CarPlay alebo ikonou telefónu.
  • Bezdrôtové pripojenie. Inštalácia Apple CarPlay bezdrôtovo nemusí fungovať vo všetkých autách. Tento spôsob pripojenia musí podporovať vaše auto. Ak ho podporuje prvý krát prepojte iPhone s autom káblom. Na možnosť bezdrôtového pripojenia vás upozorní iPhone po pár jazdách.

Nastaviť Apple CarPlay v aute nemusíte. Ak máte všetko správne zobrazí sa na obrazovke systému ikona CarPlay. Na aktiváciu Apple CarPlay stačí kliknúť na ikonu a na obrazovku sa vám premietne obrazovka iPhone aj s aplikáciami, ktoré CarPlay podporuje.

 

Ako ovládať CarPlay

Ako funguje Apple CarPlay? Systém CarPlay môžete ovládať prostredníctvo Siri (hlasové ovládanie). Podržte tlačidlo na hlasové ovládanie (na volante) a položte otázku alebo Siri o niečo požiadajte. Druhý spôsob je podobný. Tu ale miesto hlasového ovládania na volante sa dotknite hlavného panelu systému CarPlay a môžete Siri položiť otázku.

Ďalšími možnosťami ako systém ovládať je dotykom cez dotykovú obrazovku alebo pomocou otočného gombíku.

 

CarPlay aplikácie

Všetky aplikácie, ktoré máte v iPhone a CarPlay ich podporuje sa zobrazia na displeji. Ak chcete niektoré z nich odstrániť alebo zmeniť ich poradie urobte tak v mobilnom telefóne.

Aplikácií, ktoré CarPlay podporuje nie je veľa, ale všetky sú užitočné. Navigácie, aplikácie na audioknihy, hudba či čítanie správ,… vybrať si určite budete mať z čoho. Kompletný zoznam podporovaných aplikácií nájdete na domovskej stránke Apple CarPlay.

 

Apple CarPlay nefunguje

Pokiaľ sa vám ikona CarPlay v aute nezobrazuje s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte aktívnu Siri. Prejdite do „Nastavenia“ v iPhone a nájdite app Siri. Otvorte ju a aktivujte funkciu „Čakať na Hey Siri“. Prejdite si nastavením aplikácie a na konci vyberte možnosť „Povoliť Siri pri uzamknutí“.

Problém môže byť v USB kábli, ktorý stačí vymeniť. Ďalší problém ak nejde zapojiť CarPlay môže byť v konektore USB. Pokiaľ ich máte v aute viac asi ste zapojili iPhone do nesprávneho.

Pokiaľ vám služba CarPlay v aute stále nefunguje pravdepodobne ju vaše auto nepodporuje.

Summary
Ako nainštalovať Apple CarPlay? NÁVOD
Article Name
Ako nainštalovať Apple CarPlay? NÁVOD
Description
Apple CarPlay je aplikácia, s ktorou môžete prepojiť svoj iPhone s autom. Počas šoférovania môžete ovládať mobilný telefón a zároveň sa plne venovať vedeniu automobilu. Aplikácie, ktoré CarPlay podporuje sa hneď zobrazia na displeji.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Najlepšie aplikácie kompatibilné s Android Auto
Najlepšie aplikácie kompatibilné s Apple CarPlay