Ako elektronicky podpísať PDF? NÁVOD

V súčasnosti už nie je ničím výnimočným podpisovať dokumenty elektronickým podpisom. Čoraz častejšie sa s tým môžete stretnúť pri dokumentoch vo formáte PDF.  Z toho dôvodu by ste mali vedieť nie len ako elektronicky podpísať dokument ale aj ako podpísať PDF elektronickým podpisom. Takže, ako podpísať dokument v počítači?

Ako elektronicky podpísať PDF

Ak rozmýšľate ako vložiť elektronický podpis do PDF mali by ste vedieť, že je na to najlepšie ak máte v počítači program Adobe Acrobat Reader DC. Podpísaní dokument môžete následne prostredníctvom e-mailu posielať alebo ukladať na disk. Vedieť ako podpísať elektronicky PDF sa vám môže vždy zísť. Môžete podpísať ako faktúry tak aj objednávky a množstvo ďalších dokumentov. Nezabúdajte, že elektronický podpis má rovnakú váhu ako vlastnoručný podpis. Podpis sa stáva súčasťou dokumentu a nie je možné ho už upraviť (ani dokument a ani podpis).

Ako podpísať PDF v Adobe Reader

Na vloženie podpisu do PDF je najvhodnejší už spomínaný program Adobe Acrobat Reader, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo. V tomto programe otvorte dokument a kliknite na ikonu pera. Vyberte položku „Vyplniť a podpísať“. Túto položku nájdete aj na pravej strane okna.

Vyplňte dokument a polia, ktoré sa majú v dokumente PDF vyplniť sa zobrazia farebne, Stačí na ne len kliknúť a začať písať. Následne stačí už len vložiť elektronický podpis do PDF. Kliknite na ikonu „Podpísať“ (ikona s perom) a vyberte či chcete podpísať dokument iniciálami alebo podpisom. Pokiaľ ste už raz v tomto programe dokument podpisovali váš podpis sa zobrazí a vy naň len kliknete.

Pokiaľ ste ešte digitálny podpis na PDF nedávali zobrazí sa vám panel do ktorého svoj podpis môžete napísať pomocou klávesnice, nakresliť alebo sem môžete importovať súbor s podpisom.

Ako podpísať PDF certifikátom

Vyplniť a podpísať PDF môžete aj certifikátom. V podstate ide o kvalifikované podpisy, ktoré sú dôveryhodnejšie. Ak chcete podpísať PDF kvalifikovaným certifikátom jednoducho miesto podpisu použijete certifikát. 

 Ako podpísať PDF?

Aby ste mohli podpísať PDF dokument nemusíte mať vyššie spomínaný program. Na internete nájdete webové stránky kde môžete vytvoriť online podpis alebo podpísať PDF elektronicky bez toho aby ste si sťahovali ďalší program do PC. Jedným z nich je aj Qesportal. Na týchto stránkach je možné elektronicky podpísať PDF  zdarma. Ak rozmýšľate ako elektronicky podpísať Word, alebo súbory vo formáte gif, jpeg a ďalšie môžete na to využiť tiež tieto stránky.

Existujú aj ďalšie programy, ktoré vám umožnia elektronicky podpísať PDF dokumenty a nie len tie. Elektronicky podpísať email môžete, stačí si len nastaviť podpis. V položke gmailu „Zobraziť všetky nastavenia“ nájdite položku „Podpis“

Podpísať dokument PDF nie je náročné. Podpisovať elektronickým podpisom môžete všetky PDF dokumenty, maily, súbory písané vo Worde ale aj obrázky. Na úradné dokumenty, ktoré musíte podpísať použite kvalifikovaný certifikát.

Summary
Ako elektronicky podpísať PDF? NÁVOD
Article Name
Ako elektronicky podpísať PDF? NÁVOD
Description
Potrebujete podpísať PDF dokument ale neviete ako na to? Ako elektronicky podpísať PDF? Poradíme vám ako elektronicky podpísať PDF dokument, ako podpísať e-mail ale aj ako dostať podpis do dokumentu, ktorý ste písali vo Worde.
Author
Publisher Name
DownloadWik.com
Ako získať elektronický podpis? NÁVOD
Ako zistiť akú RAM mám v PC?